Кубок “Юність” на Україні

Кубок Юність - на УкраїніКубок “Юність”на Україні (Приз ЦК ВЛКСМ, 1983)

Йшла 11 хв., коли удар Лактіонова вивів уперед збірну України в матчі з командою Москви. А незадовго до фінального свистка цей же нападаючий довів рахунок до 2:0. Так стартували наші земляки у фіналі розіграшу призу ЦК ВЛКСМ “Юність” для футболістів 1967 – 1968 років народження, який відбувся в Бєлгороді.
Не принесла українським юнакам особливих турбот і зустріч з однолітками з Естонії. Знову перемога – 2:0 (Гусейнов і Рєчкін). Але наступного матчу з командою Азербайджану, яка до цього не мала жодного очка, трапився прокол. Ціною величезних зусиль збірна України, в якої голи провели Гусейнов і Назаренко, добилася нічиєї – 2:2.
Змістовним виявився поєдинок Україна – Грузія. Грузинскі юнаки відставали від суперників на очко, і перемога відкривала їм шлях до першого місця. Дебют був за нашою збірною. Раз у раз вона створювала небезпечні моменти, проте майже не била по воротах. Суперникам поступово вдалося вирівняти гру і в другому таймі притиснути лідерів до воріт. Але надійно зіграв голкіпер збірної України Броварник, а захисникам добре допомогали гравці середньої лінії. Наприкінці матчу атакувала знову наша команда, але нічия – 0:0.
Тепер у заключній зустрічі з футболістами Вірменії українські команді була потрібна тільки перемога. Поки диктор оголошував склади, м’яч після удару Назаренко здалеку опинився у воротах вірменських спортсменів. Рахунок 1:0 не змінився до кінця гри. Збірна України вшосте виграла Кубок “Юність”.
Серед чотирьох найкращих по лініях гравців турніру є й два наші футболісти: воротар Антон Броварник і півзахисник, капітан команди Олег Назаренко.
До збірної республики цього разу делегували представників дев’ять міст. За команду виступали: кияни А. Броварник, О. Перепелиця, К. Романенко, П.Кікоть, А.Дроценко, А. Даніш (усі -“Динамо”) и С.Лактіонов (спортінтернат), дніпропетровці Г. Стрєльцов і А. Трунов, ворошиловградці Т. Гусейнов і В. Бідний, харків’янин О. Назаренко, І. Леонов з Керчі, А. Ком’їн із Золотоноші, І. Литвиненко з Нікополя, В. Москвін з Івано-Франківська і львів’янин О. Рєчкин.
Готували команду О.Чубаров (київське “Динамо” і В. Добіжа (ворошиловградський спортінтернат).

В. Василенко
“Спортивна газета”, 28 серпня 1982 р. N 103 (4783)

Comments are closed

Recent Post

Мышечная слабость: чем грозит быстрая утомляемость

Мы ежедневно совершаем множество жизненных действий, и многие из них придают нашему телу положения, чрезмерно напрягающие или ослабляющие определенные мускулы. Большинство ежедневных манипуляций цивилизованного человека перегружают наше тело. Ношение обуви, длительное пребывание в  сидячем мал...

Continue Reading

Эпигенетика

Эпигенетика — одна из десяти важнейших технологий, которые в ближайшее время изменят мир и окажут наибольшее влияние на человечество. Эпигенетика: история и определение Термин эпигенетика (др.-греч. ἐπι - пребывание на чём-либо, помещение на что-либо) ввел в 1942 году английский биолог Конр...

Continue Reading

Неестественная история новых инфекций

Неестественная история новых инфекций - книга Рона Барретта, доцента кафедры антропологии, Macalester College, и Джорджа Дж. Армелагоса, кафедра антропологии, Университет Эмори. Издание содержит: Первый комплексный синтез социальных и экологических факторов возникновения инфекционных заболе...

Continue Reading